چقدر طول می‌کشد سایت من در نتایج بالای گوگل بیاید؟

پاسخ به این سؤال دشوار است. چراکه به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی مانند قدرت و عملکرد وب‌سایت. میزان بودجه، میزان رقابت، مهارت و….! و نمی‌توان برای همه کسب‌وکارها زمان یکسانی داد. معمولاً سئوی اصولی وب‌سایت‌ها بین ۶ تا ۹ ماه زمان نیاز دارد. با این روش دیگر شاهد افت‌های وحشتناک در رتبه کلمات کلیدی خود نخواهید بود و رتبه خود را در نتایج حفظ خواهید کرد.

سئوی محلی (Local SEO) چیست؟

سئوی محلی در سال های اخیر نقض پررنگ‌تری را گرفته. گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آن‌ها را در نظر گرفته و نتایج خود را براین اساس بازچینی می‌کند. سئو محلی یا Local SEO روند بهینه سازی وب سایت برای بهبود جایگاه در نتایج محلی گوگل یا همان نتایج وابسته به محل جغرافیایی کاربران است.

من چطور می‌توانم سئوی سایتم را بهبود دهم؟

یک سئوی عالی با برنامه‌ریزی دقیق شروع می‌شود. دقت داشته باشید که تمام جوانب سایتتان، از محتوا گرفته تا دیزاین آن، روی سئو و در نتیجه جایگاه سایت در نتایج سرچ گوگل تأثیرگذار است. عواملی مانند محتوا، لینک‌ها، سئوی فنی به شدت روی سئوی سایت تاثیرگذار است.

کلمات کلیدی سئو چیست؟

با استفاده از کلمات کلیدی متوجه می‌شویم که کاربران چگونه برای یک محصول، خدمت و یا… جستجو می‌کنند. انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای هر کسب‌وکار بسیار مهم است. ابزارهای زیادی برای بدست آوردن کلمات کلیدی وجود دارد. مانند Google keywordplanner, google adwords, alexa, google trends و…. در نهایت انتخاب کلمات کلیدی درست و مناسب باعث می‌شود بازار هدف و مشتریان را بهتر بشناسیم.

آیا دامین سایت روی سئوی آن تاثیر گذار است؟

بله، قطعاً. دامین سایت اولین سیگنالی است که کاربر می‌تواند موضوع آن سایت را متوجه شود. بنابراین حتماً قبل از انتخاب نام دامین سایتتان، تحقیقاتی در زمینه موضوع کسب‌وکار خود و کلمات کلیدی مرتبط آن انجام بدهید.

چطور می‌توان متن را سئو کرد؟ ویژگی‌های یک محتوای عالی چیست؟

بعد از انتخاب کلمات کلیدی و نوشتن یک متن یونیک حالا نوبت رعایت نکاتی است که بتوان با آن سئوی محتوا را بهبود تا نتایج بهتری در موتورهای جستجوگر بگیرد. مواردی مانند تگ عنوان، آدرس صفحه وب، محتوای صفحه وب، متن جایگزین تصاویر.

بک لینک در سئو چیست؟

بک لینک (Backlink) عبارتست از لینک‌هایی که از سایت‌های دیگر به سایت شما داده می‌شود. بک لینک‌ها بخش مهمی از استراتژی سئو (SEO Strategy) می‌باشند. درواقع هراندازه بتوانید لینک‌های بیشتری از سایت‌های معتبر به سایت خود دریافت کنید، دامین سایت شما دارای درجه اعتماد بیشتری نزد موتورهای جستجو خواهد

SEOیا سئو چیست؟

SEO به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گفته می‌شود. موتورهای جستجو سعی می‌کنند بهترین نتایج برای هر جستجو را در رتبه بالاتری نشان دهند. با توجه به اینکه معمولاً نتایج برتر در موتورهای جستجو ترافیک بیشتری دریافت می‌کنند، صاحبان کسب‌وکارها هم تلاش می‌کنند سایت خود را در صفحه اول گوگل و نتایج بالاتر نمایش دهند.

سئو کلاه سفید چیست؟

کلاه سفید شامل تکنیکهای استانداردی است که خود موتورهای جستجو تائید کرده و برای بهبود سئو پیشنهاد می‌دهند. این روش‌ها در درازمدت تاثیرگذار بوده و پایداری بالایی دارند. سه نوع تاکتیک سئو کلاه سفید داریم:

  1. استفاده از توضیحات تگ متای مناسب و منحصربه‌فرد
  2. ارائه محتوای باکیفیت
  3. بهینه سازی ساختار سایت (سئو فنی)
سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه اغلب با خرید بک‌لینک به انجام می‌رسد. بک‌لینک، پیوندهایی است که سایت‌های دیگر به سایت شما ایجاد می‌کنند. پرداخت وجه برای دریافت بک‌لینک از نظر گوگل تقلب به شمار می‌رود و اگر به صورت سیستمی یا با استفاده از نظارت انسانی مشخص شود که سایتی بک‌لینک می‌خرد و می‌فروشد، مورد جریمه سخت گوگل قرار می‌گیرد.

قیمت سئو سایت من چقدر است؟

در واقع هیچ هزینه دقیقی نمی‌توان برای سئو سایت در نظر گرفت. قیمت سئو به عوامل زیادی بستگی دارد. عواملی مانند میزان رقابت در آن صنعت یا کلمه کلیدی، سایت و… با این حال هزینه متوسط سئو برای شرکت‌ها در بازه قیمتی ماهانه از 500 هزار تومان تا 10 میلیون تومان است.

آیا شبکه‌های اجتماعی روی سئو تاثیرگذارند؟

زمانی که محتوای منحصربه فرد و خلاقانه‌ای در شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک می‌گذارید باعث می‌شود افرادی بیشتری ان را به اشتراک بگذارند و همین باعث می‌شود ترافیک بیشتری به سایت شما روانه شود که این خود بر سئوی سایت شما تأثیر می‌گذارد.

چرا سئو برای کسب و کار من مهم است؟
  1.  اکثر کاربران موتورهای جستجو تمایل دارند تا یکی از 5 نتایج پیشنهاد شده در صفحه نخست را انتخاب کنند
  2. سئو فقط بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجوگر نیست. سئوی مناسب به تجربه کاربری بهتر و در نهایت کاربرد به بهتر یک سایت منجر می‌شود.
پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام در تلگرام
ارسال پیام در واتس آپ
بازگشت به بالا