سوالات متداول تبلیغات اینستاگرام

کمپین اسپانسر اینستاگرام چیست؟

کمپین اسپانسر اینستاگرام در واقع مجوزی است که از سوی فیس بوک به صفحه ی کسب و کار شما میدهد تا بتوانید محتوای تبلیغاتی خود را برای جامعه ی هدف دلخواه و با تارگت دقیق، تنظیم و مدیریت کنید. بدین معنی که آن دسته از مخاطبان که تا به حال شما را ندیده اند، تبلیغ شما را در صفحه ی home و یا در  میان استوری های دیگر ببینند. در این تبلیغات شما میتوانید لینک دلخواه خود را در تبلیغ قرار دهید. بنابراین شما میتوانید بازدید از سایت، خرید محصولات، دانلود اپلیکیشن، ثبت نام، مراجعه به کانال تلگرام و غیره را برای خود فراهم کنید.

آیا شرکت‌هایی که خدمات تبلیغات در اینستاگرام را در کشور ایران انجام میدهند باید نمایندگی از اینستاگرام داشته باشند؟

خیر، برای این کار نیازی به دریافت نمایندگی نیست. در واقع هیچ شرکتی در ایران نمیتواند نماینده رسمی اینستاگرام در کشور باشد کما اینکه متاسفانه بعضا مشاهده شده که شرکتها خود را نماینده رسمی از طرف اینستاگرام معرفی میکنند.

آیا میتوان قبل از شروع تبلیغ از میزان هزینه ی هر کلیک دقیقا اطلاع داشت؟

خیر. هیچ کس حتی خود فیس بوک از میزان دقیق هزینه ها اطلاع ندارد. که البته در انتها گزارش نهایی و بعد از چک کردن بازخورد تبلیغ، میزان و نحوه ی  هزینه ی بودجه شما بابت تبلیغات در اینستاگرام رو اعلام میکند.

چرا اینگونه تبلیغات برای ما نمایش داده نمیشه وکجا باید دید؟

در واقع نمایش تبلیغات در اینستاگرام برای همان جامعه ی هدف که تنظیم شده، نمایش داده میشود. و اگر برای شما تا به حال نمایش داده نشده به دلیل این است که شما تا به حال جزء جامعه ی هدف هیچ کمپینی نبوده اید و یا جزء دیتابیس شماره تلفن های وی دیجیتال مارکتینگ نبوده اید.

دقت در نمایش به جامعه ی هدف دقیقا چند درصد است؟

در واقع بستگی به نوع انتخاب جامعه هدف دارد. اگر جامعه هدف در ایران باشد، با توجه به تحریم ها دقت جغرافیایی پایین تر خواهد شد ولی در کشورهای دیگر با دقت بالایی صورت می گیرد. مثلا در مورد جنسیت و سن افراد و یا کد شهرستانها میتوان گفت دقت بالای 90 درصد خواهد بود.  ولی در مورد مثلا شماره مناطق تهران ممکن است با توجه به نقل مکان افراد این دقت از درصد کمتری برای نمایش تبلیغات در اینستاگرام بهره مند باشد.

آیا تبلیغ محصولات و خدمات به افزایش فالوور ارتباطی دارد؟

خیر، در واقع هدف از تبلیغ در اینستاگرام افزایش فالوور و لایک نیست. اما گاهی اوقات مشاهده شده با توجه به کیفیت بالای تبلیغ و جذابیت محتوای آن افراد جامعه ی هدف اقدام به دنبال کردن و پسندیدن صفحه ی مربوطه میکنند.

امتیاز کمپین آیا به کیفیت عکس و نوع فونت و کپشن مربوطه ی تبلیغ ارتباطی دارد؟

بله، در اصل کیفیت عکس محتوای کمپین تبلیغات در اینستاگرام و همچنین نوع متن و کپشن باعث امتیاز گرفتن از طرف فیس بوک میشود. را که هر یک از این موارد کمک می کند تا تبلیغ برای کاربران هدف جذابیت بیشتری داشته باشد و اصطلاحا دچار بازخورد منفی نشوند و به راحتی از تبلیغ شما عبور نکنند. به همین دلایل ممکن است کاربران تبلیغ شما را دیده و مثلا بر روی آن کلیک کنند که اصطلاحا بازخورد مثبت عنوان میشود.

جامعه ی هدف در کشورهای دیگر مثل عراق از طریق تعیین لوکیشن هست یا خیر؟

برای پاسخ به این پرسش باید عنوان کرد که با توجه به محدودیت هایی که از طرف فیس بوک برای کشور ایران در حال حاضر ایجاد شده، در واقع تعیین دقیق مکان جغرافیایی در کشورهای دیگر علی الخصوص کشورهای همسایه و حوزه خلیج فارس کاملا دقیق تر و موثر تر از کشور ایران است. در واقع رعایت جمعیت شناسی و لوکیشین در تبلیغات اینستاگرام بسیار موثر می باشد.

البته باید به این نکته توجه داشت که ما در شرکت وی دیجی مارکتینگ با توجه به اطلاعات و دیتابیسی که در اختیار داریم و تهیه کرده ایم تا حدودی این مشکل را برای کشور ایران پوشش داده ایم.

تبلیغات در اینستاگرام برای چه نوع کسب و کاری مناسب است؟

باید به اطلاع برسانیم تبلیغ اسپانسرینگ اینستاگرام برای تمام مشاغل و کسب وکارها و همه ی افرادی که قصد فروش محصولات یا خدمات خود را دارند و همچنین برای برندینگ و نیز دیده شدن خدماتشان کاربردی و موثر خواهد بود.

نقطه ی شروع و ایجاد کمپین تبلیغات در اینستاگرام از طریق شرکت وی دیجی مارکتینگ از کجاست؟

در واقع برای ایجاد کمپین بعد از مشاوره با کارشناسان ما در وی دیجی مارکتینگ مرحله ی تولید محتوا از طریق خود و یا با کمک شرکت می باشد. سپس با توجه به نوع کسب و کار و نیز هدف از تبلیغ در واقع جامعه ی هدف و تارگتینگ تبلیغ در اینستاگرام مشخص خواهد شد. البته توصیه میشود قبلا از مقالات و گزارش های ما در بخش نمونه تبلیغات در اینستاگرام بازدید نمایید.

برای شروع یک کمپین تبلیغات باید چه کار کرد؟

1-تعیین بودجه 2- آماده کردن نمونه ی متنی و تصویری با توجه به قوانین محتوایی اینستاگرام 3-تعیین دقیق بازار هدف و مشورت با تیم کارشناسان وی دیجی مارکتینگ 4-انتخاب لندینگ پیج. که در واقع یک صفحه فرود مناسب، پل ارتباطی بین کاربران مورد هدف و کسب و کار شما می باشد.

آیا برای تبلیغات در اینستاگرام باید حتما نام کاربری و رمز صفحه اینستاگرام و فیس بوک را به شرکت تحویل داد؟

بله، در واقع بدون داشتن نام کاربری ورمز عبور امکان تنظیم کردن و ایجاد تبلیغ در اینستاگرام امکان پذیر نمی باشد. در واقع رمز عبور به عنوان امانت جهت تبلیغات در اینستاگرام کارفرما نزد شرکت وی دیجی مارکتینگ محفوظ می باشد.

میتوان برای یک کمپین تبلیغاتی چند عکس با کپشن های متفاوت ایجاد کرد؟

بله، دقیقا مانند یک پست معمولی میتوان چند عکس به صورت صفحه صفحه ایجاد کرد.

در صورت انتخاب چند عکس هزینه ی هر کلیک از سوی اینستاگرام چطور محاسبه میشود و آیا تعداد عکسها در قیمت گذاری متفاوت است؟

در واقع تعداد عکس و کپشن هیچ تاثیری در قیمت هر کلیک از سوی اینستاگرام ندارد. و اگر با توجه به نوع تجارت مورد تبلیغ، نیاز به تعداد بیشتری عکس و کپشن بود هزینه به همان صورت محاسبه خواهد شد.

کیفیت و سایز یک ویدیوی تبلیغاتی در کمپین اسپانسرینگ چقدر باید باشد؟

ویدیوها باید حداکثر در مدت زمان یک دقیقه و با کیفیت حداقل 500*262 پیکسل باشد. همچنین نسبت ابعاد یک فیلم ویدیویی برای یک کمپین اسپانسرینگ اینستاگرام باید بین 1.91:1 و 0.8:1 باشد.

در صورت فراموشی رمز فیسبوک چه اتفاقی برای کمپین تبلیغاتی خواهد افتاد؟

معمولا برای راه‌اندازی کمپین نیاز است که یوزرنیم و پسوورد مربوط به اینستاگرام و فیسبوک به طور صحیح در اختیار ما قرار بگیرد. در غیر اینصورت بهتر است با استفاده از روشهای مختلف رمز فیسبوک بازگردانی شود. البته این کار جزو وظایف خود شماست. در غیر این صورت نمایش تبلیغ فوق برای شما امکان پذیر نمی باشد. تنها میتوان با ساخت یک فیسبوک موقت از نمایش پست تبلیغاتی اطلاع داشت.

مدت زمان نمایش یک کمپین تبلیغاتی چقدر باید باشد؟

در واقع مدت زمان یک کمپین تبلیغات در اینستاگرام از سوی خود شما تعیین میشود. با توجه به نوع کسب و کار و هدفگذاری کمپین، می‌توان برای مثال مدت کمپین را برای دو روز و یا دو هفته تنظیم کرد.

آیا میتوان در مدت زمان راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، محتوای تصویری و کپشن را تغییر داد؟

بله، در طول فعالیت و نمایش کمپین میتوان در صورت لزوم محتوای آن را در هر زمانی تغییر داد. که البته به دلیل رعایت اصول تبلیغات و ثبات تبلیغ، این کار توصیه نمیشود.

پرسش 20: آیا تضمینی برای موفقیت یک کمپین تبلیغات در اینستاگرام وجود دارد؟

برای پاسخ به این سوال باید مواردی را عنوان کرد. در واقع با تنظیم دقیق جامعه هدف و استفاده صحیح از ابزارهای تبلیغاتی موجود در داشبورد فیس بوک تبلیغات شما به صورت هدفمند و کاربردی نمایش داده میشود. دلیل این امر هم گزارش نهایی کمپین تبلیغات در اینستاگرام است که در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما باید یادآور شد که بهتر است برای نتیجه گیری بهتر تمام پیش بینی های مورد نظر صورت گیرد. پشتیبانی قدرتمند محصولات و خدمات، ساخت لندینگ پیج مناسب، طراحی اصول محتوای کمپین و … . که البته تمام این امور توسط کارشناسان ما در شرکت وی دیجی مارکتینگ انجام میپذیرد.

آیا برای تبلیغات در اینستاگرام، داشتن وب سایت الزامیست و اینکه دارا بودن وبسایت چه تاثیری دارد؟

خیر، داشتن وبسایت جزو ملزومات یک کمپین اسپانسرینگ نیست. اما باید به این نکته اشاره کرد که داشتن وبسایت و مخصوصا صفحه فرود مناسب موجب هدایت صحیح کاربران و مشتریان از طریق قیف فروش خواهد شد.

آیا میتوان مخاطبین پیج های رقیبان و همکاران خود را تارگت تبلیغات در اینستاگرام خود قرار داد؟

خیر، تنها در صورتی میتوان مخاطبین پیج های رقبا و همکاران را مورد هدف قرار داد که دسترسی کامل به آن پیج ها برای شما میسر باشد که علی الظاهر این امر امکان پذیر نمی‌باشد.

در صورتان نیاز می‌توان تبلیغ را برای نمایش به دیتابیس پیشنهادی خودمان نمایش داد؟

بله، در صورت لزوم اگر کارفرما به صورت پیش فرض تعداد قابل توجهی از شماره تماس‌های مشتریان و یا همکاران خود را دارد، آن را در اختیار ما گذاشته تا در داشبورد فیسبوک علاوه بر تنظیمات معمول؛ همان دیتابیس را برای کمپین تبلیغاتی ایشان بارگذاری کنیم. ضمنا باید توجه داشت که دیتابیس مورد نظر باید حداقل دارای 100 هزار شماره تلفن باشد زیرا کمتر از این قابل تنظیم نمی باشد.

آیا هزینه تبلیغات در استوری با هزینه تبلیغات در پست معمولی تفاوت دارد؟

خیر، در واقع هزینه تبلیغات در پست و استوری به یک میزان و طبق لیست قیمت‌های موجود می باشد. لازم بذکر است که تمامی قیمتهای موجود در سایت کاملا حدودی بوده و در نهایت به رتبه کیفی و جذابیت تبلیغات شما بستگی دارد.

پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام در تلگرام
ارسال پیام در واتس آپ
بازگشت به بالا