سوالات متداول تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل چیست و چگونه کار میکند؟

وقتی شما در گوگل به دنبال کالا و خدماتی کلمه مورد نظر خود را سرچ میکنید ممکن است 4 نتیجه اول و 3 نتیجه آخر صفحه با علامت Ad سبز رنگ نمایش داده شود. این نتایج درصورتیکه شما روی آن کلیک کنید باید هزینه ای برای هر کلیک به گوگل پرداخت شود. به این تبلیغات تبلیغات گوگل گفته میشود.

آیا تبلیغ در سایت های کلیکی ایرانی به صرفه تر از تبلیغات گوگل نیست؟!

ممکن است هزینه هر کلیک در گوگل بیشتر از هزینه هر کلیک در سایتهای کلیکی ایرانی باشد ولی نسبت تبدیل شدن هر کلیک به مشتری در تبلیغات گوگل به مراتب بیشتر است چون این کلیکها هدفمند بوده و تنها کسانی که به دنبال شما هستند برای اطلاعات بیشتر وارد سایت شما میشوند ولی در تبلیغات کلیکی ایرانی ممکن است خیلی از کلیکها از روی کنجکاوی باشد و بسیاری از کلیکها هم توسط روباط صورا بگیرد.

هزینه های تبلیغات ادوردزچگونه تعیین میشود؟

هزینه تبلیغات ادورز بر اساس کلیک می باشد که بطور واضح در پنل مدیریتی که در اختیار شما قرار میگیرد قابل مشاهده هست. شما حساب گوگل ادورز خود را شارژ میکنید و پس از اتمام بودجه شما در پتل در صورت تمایل دوباره میتوانید آنرا شارژ کنید.

چقدر طول میکشد تبلیغات در گوگل برای کسب و کارمان فعال شود؟

معمولا اگر سایته شما مشکلی از جمله ویروسی بودن، ری دایرکت شدن یا مربوط به کسب و کارهای خلاف قانون مانند شرط بندی و همسریابی نباشد و در متن شما شماره تلفن وجد نداشته باشد طبق گفته گوگل حداکثر 1 روز برای تایید طول میکشد ولی معمولا تبلیغهایی که با اکانت پاتنری وی دیجیتال مارکتینگ ساخته میشود در کمتر از 1 ساعت تایید شده و شما در کمتر از 1 ساعت تبلیغ خود را میتواندی در صفحه اول گوگل ببینید.

آیا امکان نمایش چند تبلیغ برای یک سفارش وجود دارد؟

شما میتوانید به اعداد نا محدود کلمه کلیدی و تبلیغ در پنل خود درست کنید ولی نمیتوانید برای یک دومین بیشتر از یک تبلیغ در صفحه اول گوگل داشته باشد.

آیا تبلیغات در گوگل بر سئوی سایت من تاثیر دارد؟

طبق تئوری تبلیغات در گوگل هیچ تاثیری در سئو سایت شما ندارد فقط بخاطر گرفتن کلیک بیشتر در هنگام انجام کمپین تبلیغات در گوگل ممکن است رتبه الکسای شما بهبود پیدا کند.

امکان قراردادن لینک کانال تلگرام یا اکانت اینستاگرام برای تبلیغ وجود دارد؟

این امکان وجود دارد ولی به علت نا مرتبط بودن این صفحات با کلمه کلیدی سرچ شده و پایین بودن امتیاز QS پیشنهاد نمیشود چون هزینه هر کلیک شما افزایش پیدا میکند.

مزایا تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغات در گوگل به علت اینکه افرادی که از سرچ گوگل استفاده میکنند طبق آمار گرفته شده در قسمت نهایی قیف خرید خود هستند و بزودی تصمیم خرید خود را نهایی میکنند بالاترین نرخ تبدیل را در بین تمام تبلیغات آنلاین دیگر دارد.

ایا میتوان بر روی دامنه ir تبلیغ کرد؟

به تازگی تبلیغاتی که با دامنه .ir نوشته میشود مورد تایید قرار میگیرد ولی هنوز به نظر بازخود این تبلیغات به خوبی دامنهای جهانی برای کی وردهای فارسی نیست پس به شما پیشنهاد میکنیم با دامنه .ir تبلیغ نکنید.

هزینه به ازای هر کلیک چطور محاسبه میشود؟

هزینه ها بر اساس جایگاه شما در صفحه اول و امتیاز لندینگ پیج شما محاسبه میشود برای اطلاعات بیشتر مقاله مربوط به چگونگی محاسبه هزینه هر کلیک را مطالعه فرمایید.

کلیک های تکراری از بودجه ما کم میکند؟

گوگل کلیکهای تقلبی و پشت سر هم را تشحیص میدهد و هزینه آنهارا در انتهای روز به حساب شما بر میگرداند ولی اگر شخصی با فاصله در یک روز روی تبلیغ شما کلیک بکند از حساب شما کم میشود.

ایا فقط برای دیده شدن باید هزینه ای پرداخت کنیم؟

شما برای دیده شدن یا impression هیچ خزینه ای پرداخت نمیکنید و فقط برای هر کلیک هزینه پرداخت میکنید

گزارش تبلیغات خود را چگونه دریافت کنیم؟

با پنلی که وی دیجیتال مارکتینگ در اختیار شما قرار میدهد شما در لحضه میتوانید گزارش ریز تبلیغات خود را ببینید. سایر شرکتها که از دادن پنل اصلی و انگلیسی گوگل ادورز به شما با دلایل مختلف خوداری میکنند باید به شما گزارشهای روزانه یا هفتگی ارسال کنند.

ایا میتوان لینک های بیشتری به تبلیغ اضافه کرد؟

بله اینکهای زیر تبلیغ به صفحات مختلف سایت را سایت لینک مینامند که میتوانید طریقه درست کردن آنرا در فیلم آموزشی مربوطه مشاهده کنید.

گوگل پارتنر چیست؟

گوگل به شرکتهایی که مورد تایید خود برای تبلیغات در گوگل می باشد یک آرم بعنوان گوگل پاتنر اهدا میکنید که این لوگو قابل کلیک کردند هستند. بسیاری از وب سایتهای ایرانی فقط لوگوی خالی را در سایت خود قرار میدهند که قابل کلیکی نیست، این سایتها متقلب هستند و توصیه میکنیم با آنها کار نکنید.

برای پاتنر گوگل شدن باید امتحانات گوگل را بصورت آنلاین بگذرانید و هر سال این امتحانات رو مجدد پاس کنید تا تیم خود را بروز نگه دارید. از دیگر موارد مورد نیاز برای پاتنر شدن گوگل هزینه حداقل 10 هزار دلار آمریکا در 3 ماه آخر می باشد که نشان میدهد شما حساب فعالی برای مشتریان خود دارید. برای پاتنر شدن گوگل ویدیوی آموزشی مربوطه را ملاحضه کنید .

مزایای تبلیغات در گوگل با وی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ما پاتنر رسمی گوگل هستیم که کامزد شفافی از شما برای ست کردن و مدیریت حساب شما میگیرم. مهمتریم مزیت ما شفافیت ما در کار و قیمت گذاری می باشد. بسیاری از رقبا و همکاران ما شمارا با ادعای انجام کار با کارمزد کمتر فریب میدهند فقط برای تایید حرف آنها اختلاف قیمت دلار روز با دلاری که آنها با شما برای شارژ اکانتتان حساب میکنند را محاسبه کنید تا متوجه درصد واقعی که آنها از شما سود میگیرند بشوید. آیا دوست دارید با هزینهای غیر شفاف بدون دسترسی کامل به پنل گوگل ادورز کار کنید ؟

تفاوت پرداخت با واحدهای مختلف پولی چیست ؟

گوگل هر لحضه ارزش واحدهای مختلف پولی را به هم تبذیل میکند پس اگر یک کلیک 1 دلار ارزش داشته باشد معادل تبدیل 1 دلار به درهم، لیر با دلار نیوزیلند همان کلیک با پنل دیگر ارزش دارد یعنی شما ریال یکسان برای هر کلیک با هر واخد پولی پرداخت میکنید.

آیا من برای حساب خود کپن رایگان میگیرم ؟
شرایط استفاده از کوپن 150$ چیست ؟

از اولین روز نمایش تبلیغ شما تا 1 ماه تا سقف $150 هر میزان شما تبلیغات انجام دهید پس از 1 هفته از پایان ماه 150$ شارژ رایگان به حساب شما واریز میشود.

پشتیبانی آنلاین
ارسال پیام در تلگرام
ارسال پیام در واتس آپ
بازگشت به بالا